Aktuality

Povelikonoční povznesení sportem

Jsou typy lidí (například já), kteří některými druhy sportu nebyli příliš nadáni. Ale oč méně talentu na sportovním kolbišti jim bylo dopřáno, o to více a srdnatěji fandí. Zvláště pokud jsou ve hře jedinci svěření do péče (třídnické).

3.4.2024 03:59

Kreativní soutěž v AI: Dokonalý Pomocník

Soutěž Dokonalý pomocník je rozdělena na dvě kola. V prvním kole soutěžící vytvářejí pomocí libovolného AI grafického nástroje obrázek na téma „Jak si představuješ, aby ti AI mohla každý den pomáhat“.

2.4.2024 02:26

Pozvánka: Evropský týden mládeže 2024

 Hezký den! Máme tu něco speciálního pro mladé lidi, kteří chtějí změnit svět kolem sebe! Představujeme interaktivní semináře pro mládež Pro koho jsou workshopy určené? •⁠  ⁠Mladí lidé ve věku 16 až 22 let. •⁠  ⁠Ti, kteří chtějí, aby byl jejich hlas slyšen.  Co workshopy nabízí? •⁠  ⁠Znalosti o tom, jak se zapojit do lokálních rozhodovacích […]

27.3.2024 03:08

Nový webový portál Mise Klima

MiSe Klima je označení aktivit, které vedou ke klimaticky odolnému Moravskoslezskému kraji. Na MiSi Klima naleznete nejen informace a inspiraci, ale můžete využít také bezplatného poradenství nebo se stát součástí krajské Klimatické Aliance.

26.3.2024 01:46

Chemičtí olympionici kategorie C se utkali ve školním kole

A zase ta titrace! Přesnost až na prvním místě. Co se dá dělat, ChO kategorie C už není pro každého. Ve školním kole se mezi sebou utkalo celkem sedm studentů. Vypracovali domácí část, vyplnili test a své několikahodinové úsilí zakončili laboratorním cvičením.

25.3.2024 11:22