Zájezd na muzikál do Slezského divadla Opava

V půlce ledna se třídy prima a sekunda jely podívat do Slezského divadla v Opavě na muzikál Za zvuků hudby.

Příběh se odehrává před 2. světovou válkou v Rakousku, kdy se mladá slečna Marie chce stát jeptiškou, ale moc se jí to nedaří. Proto ji matka představená pošle dělat guvernantku sedmi dětem ovdovělého kapitána George von Trappa. Ten dbá na to, aby všechno mělo svůj řád a pořádek. Často odjíždí a svým dětem se ani trochu nevěnuje. To se ale změní s příchodem nové guvernantky. Dětem se začne Marie líbit, naučí se společně zpívat a všechno je veselé. Marie se snaží, aby kapitán von Trapp začal děti více vnímat a měl je rád. To se jí podaří. Nakonec kapitán von Trapp zjistí, že nemiluje svou snoubenku, ale že je zamilován do Marie. Požádá ji o ruku a vezmou se. Vypadá to na šťastný život. Přichází ale Anšlus a kapitán je německými důstojníky povolán do funkce říšského admirála. Von Trapp je však vlastenec a spolu s rodinou se po vystoupení na pěveckém festivalu ukryje v klášteře a poté přes hory s ženou a dětmi utíká do sousedního Švýcarska.

Příběh o kapitánu von Trappovi, který je inspirován skutečnými postavami a událostmi, proslavil muzikálový film z roku 1965, který získal 5 Oscarů a na dalších 5 byl nominován. Slezské divadlo Opava je druhé divadlo po Hudebním divadle Karlín, které tento muzikál v ČR uvedlo.

Všem se nám to moc líbilo, hlavně vystoupení dětí a písně, které v muzikále zazněly. Nakonec jsme se s herci i vyfotili. Myslím si, že tento výlet do divadla paní učitelka Krayzlová vymyslela perfektně.

Ema Děrgelová, sekunda