Zabijácká hra v Aréně

Začal nejen školní rok, ale také divadelní sezóna, což znamená, že se milovníci prken, která znamenají svět, budou občas vydávat na dobrovolná večerní představení. A nemohli jsme začít nikde jinde než v divadle roku 2017 – Komorní scéně Aréně. Toto divadélko nedaleko Sýkorova mostu v Ostravě nás nikdy nezklamalo. Proto jsme byli zvědavi, co nového mají v repertoáru.

Kolegyni Andreeové padlo do oka představení Zabiják Joe. Sehnat 35 vstupenek dá taky nějakou fušku – telefonování, přemlouvání. To ale ještě netušila, co se z představení vyklube.

Jednalo se o černou komedii. Bizarní rodinka ze sociální spodiny (tomu jednoznačně odpovídala jejich mluva i chování) se snažila vyřešit svou tíživou finanční situaci najmutím profesionálního zabijáka. Ten svůj úkol vykonal, ale rodina si paradoxně jen pohoršila. Navíc začala vycházet najevo pravda o jejich skutečných záměrech.

Na tomto představení bylo s námi plno nových tváří (za jedničku to přece stojí), a tak byli možná zděšeni, mnohem více ale kolegyně Andreeová, která ihned vyhlásila informační embargo na obsah hry.  Ale i tak jsme slyšeli od přítomných studentů, že si určitě zjistí všechny hry, které dotyčný autor napsal, a půjdou se na ně podívat (i bez jedničky). Studenti sice svůj úkol ve věci mlžení splnili, nicméně ředitel už má na toto představení koupený lístek.

Mgr. Jindřich Foltas