Sportovní vodácký kurz 2017

Ve dnech 29. 5.–  2. 6. 2017 se třetí ročníky Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci zúčastnily vodáckého sportovního kurzu v polském Kroscienku. Sjížděli jsme řeku Dunajec, protékající hranicemi mezi Slovenskem a Polskem v oblasti národního parku Pieniny. Malebná a okouzlující příroda nám dala skvělé zázemí pro výuku vodáckých dovedností.

Zpočátku kurz samozřejmě provázela takzvaná „cvaknutí“ a „udělání“, ale na konci týdne už tyto nehody byly pouze následkem her a pravidelného osvěžování v horkém červnovém počasí. Termíny jako „kontra“ nebo „háček“ jsme si naprosto osvojili, a dokonce jsme se nebáli po „kolemplovoucích“ zakřičet vodácké „AHOJ!“.

Národní park jsme poznali také z pohledu pěšího turisty při výstupu na vrchol Tri koruny a přilehlou Sokolicu. Tyto úctyhodné kopečky nás ohromily především úžasným výhledem na vzdálené Tatry, ale i na přilehlá městečka nebo slovenský Červený Kláštor, který jsme na loďkách navštívili. Kromě poznávání přírody jsme i jinak, avšak neméně aktivně, trávili čas hraním her v rámci malého turnaje ve frisbee, volejbalu i fotbalu. Užili jsme si noční hru i zpěv u ohně. Kurz jsme zakončili sjezdem řeky Váh s výhledem na hrad Strečno.

Barbora Blažková 3. C