Soňa Šrubařová mezi nejlepšími v soutěži Frankofonie 2020

S velkou radostí oznamujeme, že naše studentka tercie Soňa Šrubařová se 20. března zúčastní slavnostního ceremoniálu v sídle Ministerstva zahraničních věcí v Černínském paláci. Tato soutěž má dlouhodobou tradici v rámci Dnů Frankofonie.

Právě proběhl její 18. ročník, ve kterém kategorie ZŠ měla výtvarně zpracovat alespoň jeden z následujících výrazů s tematikou vody: akvarel, po proudu, spolknout, tekoucí, mangrovy, oáza, prudká přeháňka, žbluňk, téci, perlivý.

Soňa zaujala porotu originálním nápadem, díky kterému do jednoho obrázku dostala všechny zadané výrazy. Její výtvarná práce nese název Svět v útrobách a obsahuje kratičký komentář tří vět ve francouzštině. Jestli jste zvědaví, jak obrázek vypadá, musíte počkat, až nám jej Soňa z Prahy přiveze zpět, rádi ho v prostorách GMK nabídneme široké veřejnosti ke zhlédnutí.

Chtěla bych touto cestou poděkovat celé tercii, která se do soutěže zapojila, a svému kolegovi Mgr. Radimu Bejlovcovi za výtvarnou spolupráci. Myslím si, že prostřednictvím této soutěže získá Soňa i její spolužáci motivaci do dalšího studia francouzštiny i výtvarné výchovy.

Mgr. Markéta Tesařová