Scrabble

Dne 21. 3. se žáci našeho gymnázia účastnili turnaje ve hře Scrabble v anglickém jazyce na Masarykově gymnáziu v Příboře. Celkem se účastnilo soutěže 15 škol a každá byla reprezentována   dvěma žáky. Naše gymnázium reprezentoval Patrik Kopčan (3. B) a Štěpán Vrubel (1. B). Musíme uznat, že konkurence byla velká, záplava slov ohromná, zábava a zápal pro věc maximální.

Počáteční kamarádská atmosféra se začala vytrácet před koncem 40minutové časomíry a vystřídaly ji nervozita a rivalita. Vždyť jakékoliv slovo mohlo zvrátit celou hru. Po každém ze tří kol vždy následovala krátká pauza, kdy nám hostitelská škola nabídla pohoštění a zvláště pro pedagogy i prezentaci nové řady učebnic k výuce angličtiny.

Myslím si, že žáci našeho gymnázia nám rozhodně neudělali ostudu, když se Patrik Kopčan umístil na 13. místě s celkovým počtem 591 bodů a Štěpán Vrubel na 27. místě s celkovým počtem 417 bodů. Celkově se naše gymnázium umístilo na 8. místě ze všech zúčastněných škol. Oba naši reprezentanti doufají, že se jim bude i v dalším roce dařit získávat pro naši školu cenné body.

 

Mgr. Hana Orlová, Patrik Kopčan