Recitační soutěž

Je již tradicí, že v předvánočním čase se na naší škole koná recitační soutěž – a ani letos tomu nebylo jinak. Příznivců poezie se v aule sešlo 19. prosince skutečně mnoho. Někteří vše brali jako příjemné zpestření, ale na mnoha soutěžících byla znát větší či menší nervozita. To velmi rychle postřehl Vašek Zuchnický, který celou soutěž moderoval a svými vtipnými komentáři pomohl vytvořit neformální atmosféru, obohacenou několika písněmi ze své vlastní tvorby.

Soutěž probíhala ve dvou kategoriích, a to podle věku, hodnocení měly na starost dvě poroty složené ze zástupců studentů a vyučujících. Na závěr pak proběhla ještě soutěž diváků. Výkony byly různé úrovně, ale všechny soutěžící spojoval vztah k poezii, také porovnávali svou recitaci s výkony ostatních. Hostem soutěže byl náš absolvent Ondřej Havel, který předvedl, jak zajímavá a vtipná může být interpretace textu.

Pak už přišla chvíle vyhlášení vítězů, které publikum odměnilo bouřlivým potleskem. Závěr soutěže ještě zpestřili Matěj Raška s Vaškem Zuchnickým malou improvizací, kterou udělali příjemnou tečku za celým soutěžním dopolednem. Už teď se určitě mnozí těší na to, jaké zážitky a dojmy nám přinese soutěž letošní.

Výsledkovou listinou si můžete prohlédnout zde:

Výsledky rec. soutěže

Mgr. Radmila Štípková

IMG_20170109_104041