Recitační soutěž

Dne 19. 12. 2019 se v aule naší školy uskutečnila již tradiční předvánoční recitační soutěž. Účast byla jako vždy hojná, své básně přišli přednést jak ti nejmenší, primáni, tak i jejich starší a zkušenější spolužáci z vyšších ročníků. Celá akce se nesla v hezké sváteční atmosféře, moderátorkami se pro letošní rok staly Julie Tomášková a Viktorie Richtárová z 1. A, několika hudebními vstupy soutěžní dopoledne zpestřil Vašek Zuchnický, náš absolvent.

Výkony recitátorů hodnotila porota složená ze studentů čtvrtého ročníku a také porota, v níž zasedli vyučující českého jazyka. Hodnoceny byly dvě soutěžní kategorie, a to podle věku soutěžících. Výkony byly velmi pestré a vyrovnané, zazněly verše básníků různých období a stylů. Všem šlo především o příjemné okamžiky a o dobrou náladu, kterou se podařilo vytvořit.

Výsledky byly následující:

Pořadí Nižší gymnázium Vyšší gymnázium
1. Matěj Matoušek, Vendula Bestová Petr Šimpach
2. Amélie Káňová, Vít Šeděnka Denisa Mikurdová
3. neuděleno Ondřej Besta, Rostislav Holík

Děkujeme všem studentům, kteří se soutěže zúčastnili, přejeme jim šťastnou ruku při výběru básní pro další ročník soutěže, vítězům budeme držet palce v dalších soutěžních kolech a věříme, že za rok bude naše dopoledne plné veršů stejně pěkné a příjemné jako to letošní.

Mgr. Radmila Štípková