Rajzování do německého divadla

V pátek 19. 10. 2018 se studenti německého jazyka vypravili na divadelní představení do Ostravy. Nebylo to ale jen tak nějaké divadelní představení, bylo vedené celé v němčině. Pro mnohé ze studentů to byla vůbec první návštěva tohoto typu divadla, a i přestože nějaká slovíčka byla mimo naše jazykové dovednosti, díky skvělým hereckým výkonům byl smysl vět dobře pochopitelný.

Představení se sestávalo ze dvou her z pera bratří Grimmů, které spojuje motiv věže. První z nich bylo o dívce Maleen, která ze všech květin na světě miluje nejvíce kopřivy a která byla proti své vůli zazděná do věže, odkud se po sedmi letech dostala na svobodu, aby si po dalších peripetiích vzala svého milého. Druhý příběh je o dívce jménem Rapunzel, kterou zlá čarodějnice ukradne jako novorozence jejím rodičům a uvězní ji ve věži, z níž se zachrání za pomoci vznešeného vysvoboditele.

Po skončení divadla následovala už jen dlouhá cesta domů. Při čekání na autobus jsme se spolužáky o představení diskutovali, a ač mělo jisté technické nedostatky, bylo zajímavé a všem se celkem líbilo. V čem mu nelze nic vytknout, je jeho jazyková stránka, která dozajista splnila naše očekávání.

Patrik Kopčan, 4. B