Projekt Edison je zpět

Dim sun merhaba khinkali. Da günaidin buna ziua?

Že nerozumíte? Že jste tento jazyk nikdy neslyšeli? Nedivím se… Nejde totiž o žádný světový jazyk, ale jen o pár z různých koutů světa pocházejících slov, která naši studenti mohli zaslechnout v týdnu od 16. září, kdy k nám opět zavítali „Edisoni“, čili zahraniční vysokoškolští studenti účastnící se projektu Edison.

Tento projekt, připravovaný mezinárodní studentskou organizací AIESEC, spočívá v pobytu skupiny studentů na vybraných středních a základních školách, kde v rámci hodin (nejen) cizích jazyků představí svou zemi, její kulturu, zajímavosti… A tak i my jsme měli jeden týden hosty z Hong Kongu, Gruzie, Turecka, Rumunska a Ruska.

Gruzínka Lana, Katie z Hong Kongu a další „Edisoni“ byli pro naše studenty příjemným zpestřením výuky. Kromě malého zopakování zeměpisu či historie mohl každý na vlastní oči a uši vidět a slyšet, že není nutno ovládat cizí jazyk na 100%, aby mohl vyrazit do světa mluvit s lidmi a poznávat další kultury. Přejme proto našim studentům, aby je projekt Edison o něco více přitáhl k cizím jazykům a také dodal odvahy vydat se v budoucnu za poznáváním nových krajů.

Mgr. Martin Šrubař