Postoupili jsme do krajského kola přespolního běhu

Dne 1. října se ve Frenštátě pod Radhoštěm konalo okresní finále v přespolním běhu. Běhalo se na Horečkách u Frenštátu pod Radhoštěm v okolí skokanských můstků.

Nejmladší dívky a chlapci (kategorie III.) absolvovali trať dlouhou 1,5 km. Ondřej Besta (8. A) předstihl všechny své soupeře a cílovou pásku protnul jako první.

Závodnice kategorie VI. B se vydaly trať dlouhou 1,5 km, závodníci kategorie VI. B běželi trať dlouhou 2,5 km. Na této trati dokázalo družstvo chlapců ve složení Jakub Melecký (2. A), Milan Křivánek (2. A), Pavel Jiříček (3. A), Ondřej Šerek (1. A) a Pavel Capovský (1. A) zvítězit a postoupili do krajského finále v Břidličné.

V kategorii V. B závodnice (studentky SŠ) zdolávaly trať dlouhou 2,5 km. V zápase o přední příčky vybojovala Šárka Pokludová (4. B) 2. místo a celkově se družstvo dívek ve složení Šárka Pokludová (4. B), Aneta Dreslerová (4. C), Daniela Jurčová (3. B) a Markéta Řeháčková (4. B) umístilo na 2. místě.

V kategorii V. B (studenti SŠ) na trase dlouhé 4 km dosáhl na stříbrnou příčku Jiří Fuciman (1. B), na bronzovou Adam Dluhoš (2. C). Družstvo chlapců kategorie V. B ve složení Jiří Fuciman (1. B), Adam Dluhoš (2. C), Dušan Kučeřík (4. B), Roman Hrdlička (4. B) a Robin Rozsypal (4. A) vybojovalo 2. místo.

Všem účastníkům závodu děkujeme za vzornou reprezentaci školy a vítězům gratulujeme ke skvělým výsledkům.

Mgr. Ivana Šlachtová