Pojďte na zážitkový víkend v lomu 22. – 24. dubna

Jak jinak oslavit Den Země s podtitulem Volunteering (dobrovolnictví), než pořádnou dávkou dobrovolnické práce? A že to ani tentokrát nebude „jenom“ o pomoci přírodě v našem lomu! Chystáme nabitý páteční program plný přednášek, besed a workshopů se zajímavými lidmi o všem, co s dobrovolnictvím souvisí. Přijďte posedět a pobavit se na Gymnáziu Mikuláše Koperníka.

Program Dne Země

Sledujte web gymnázia. Namátkou budete moci navštívit témata jako dobrovolná skromnost, humanitární pomoc, klimatická krize, lidské zásahy v krajině, dárcovství krve, mobilní hospic, první pomoc a další… O víkendu nás čeká dobrovolnická údržba opuštěného lomu ve Staré Vsi. Pro dobrovolníky je připraveno ubytování v tělocvičně gymnázia. Strava bude lokální z místních statků, v případě dobrého počasí strávíme jednu noc pod širákem přímo v lomu a budeme vařit na ohni.

Dobrovolnická pomoc

Jarní práce budou zahrnovat pomoc s biologickým průzkumem lokality pod vedením doktora Pyszka z Ostravské univerzity a omezování výskytu invazních druhů. Začneme budovat přístupovou turistickou stezku, abychom náš lom mohli zapojit do projektu Krajina břidlice a vytvořili místní geopark se zajímavou naučnou stezkou pro malé i velké.

Malá ochutnávka

Bude to už rok, co v regionu obnovil činnost základní článek Hnutí Brontosaurus, a zatím se nám podařily dvě akce: týdenní letní (Z)lom a víkendový Podzimní (Z)lomek. Máme štěstí na zapálené účastníky i organizátory, užili jsme si spolu spoustu zábavných chvil a silných zážitků. Prohlédněte si pár střípků z loňska… Rádi se s vámi potkáme! Více informací najdete na webu brontosaurus.cz.

Mgr. Ing. Veronika Vavrečková