Okresní a krajské kolo fyzikální olympiády kategorií E, F, G

Okresní kolo 57. ročníku fyzikální olympiády v kategorií E a F proběhlo 23. března 2016 a kategorie G 24. května 2016 v Novém Jičíně. V okresním kole soutěžící řešili čtyři zajímavé praktické problémy. Naši žáci při řešení těchto úloh prokázali schopnost improvizace a fyzikálního myšlení, protože takové úlohy standardně neřeší ve výuce fyziky.

Okresního kola fyzikální olympiády v kategorii E se zúčastnilo celkem 13 řešitelů a z toho 4 z naší školy. Michaela Svatošová obsadila 1. místo, Max Dresler 2. místo, Ondra Matoušek se umístil na děleném 3. – 4. místě, Ondra Jozek získal 13 bodů.

Okresního kola fyzikální olympiády v kategorii F se zúčastnilo celkem 10 řešitelů a z toho 4 z naší školy. Naše gymnázium reprezentoval Štěpán Postava, Matyáš Khýr a Zuzana Janovská. Nejlépe se umístil Štěpán Postava na 4. místě.

Do krajského kola fyzikální olympiády kat. E postoupili: Míša, Max a Ondra s dalšími 26 soutěžícími. V krajském kole byl již souboj vyrovnaný a každý bod odděloval pořadí soutěžících. Ve velké konkurenci Michaela Svatošová obsadila první příčku, Max Dresler třetí.

Okresního kola fyzikální olympiády v kategorii G se zúčastnilo celkem 23 řešitelů. Nejlépe z naší školy se v této kategorii umístila Marta Čermáková na děleném 3. – 4. místě, Monika Byrtusová získala 25 bodů a Sára Řeháčková 14,5 bodu.

Všem zúčastněným srdečně děkujeme za vynikající reprezentaci školy nad rámec svých povinností a přejeme Vám mnoho zdaru a dalších úspěchů.

Mgr. Tomáš Táborský