Nejtvrdší hasičky přežily

Dne 8. 10. 2015 jsme se zúčastnily Akademického mistrovství České republiky v TFA, aneb „nejtvrdší hasič přežije“. I když byla konkurence vysoká, naše jediná individuální závodnice Adéla Štandlová se umístila na úžasném 5. místě a dokázala porazit i všechny konkurentky ze středních škol. Po skoro 7hodinovém odpočinku jsme se vydaly na start štafety. I přes menší zádrhele (málo vrstevnatý zásahový oblek) jsme to všechno vyřešily a mohly vyběhnout. Naši školu reprezentovaly: Petra Egertová (4. B), Adéla Štandlová (4. B), Kateřina Vajdová (4. A) a Klára Jančálková (4. B). Nakonec jsme skončily na 6. místě spolu s vysokými školami a mezi středními školami jsme skončily první, což považujeme za dobré, koneckonců, jely jsme se hlavně zúčastnit a zkusit něco nového.
O své postřehy ze závodu se s námi Adéla podělila v krátkém rozhovoru pro sbor dobrovolných hasičů v Jistebníku.

Čí to byl nápad, že na Akademických hrách vytvoříte štafetu?
Nápad to byl můj, protože jsem nechtěla běžet sama jen v jednotlivcích.

Kdo ve vaší štafetě startoval?
Klára Jančálková, Petra Egertová, Kateřina Vajdová a já.

Odkud tvé kolegyně jsou a mají nějaké zkušenosti s TFA?
Klárka je z Děrného, Peťa z Vlkovic a Kača z Tísku. Všechny běžely TFA poprvé.

Co rozhodlo, že jsi ve štafetě běžela druhý úsek?
Holky si vybraly úsek, který chtěly, a na mě zbyl druhý.

Jak ti vyšel tvůj individuální závod?
Zvládla jsem ho a doběhla do cíle. Všechno se povedlo hlavně díky úžasné podpoře od holek. Bez nich bych to určitě nezvládla.

Jak jsi spokojená s pátým místem?
Spokojená nejsem Pořád je co zlepšovat.

Oproti těm čtyřem soupeřkám před tebou jsi trochu ztratila na třetím a čtvrtém úseku – na plošině a schodech. Byla tahle část pro tebe nejtěžší?
Ani ne. Třetí úsek mi přišel v pohodě. Jen jsem trochu bojovala s postavením žebříku. Schody byly nejhorší ze všech úseků. Vyběhnout 13 pater s dýchačem na zádech není žádná sranda.

Letos jsi absolvovala oboje akademické hry – jak jarní v požárním sportu, tak podzimní TFA. Co ti víc sedělo? TFA nebo stovky, štafety a požární útok?
Asi stovky, štafety a požární útok. Sice nemám v těchto disciplínách moc zkušeností, až na útoky, ale baví mě to víc.

Mgr. Barbora Šeděnková, Ph.D.