Návštěva Francouzské aliance v Ostravě

Ve středu 12. 12. 2018 se konala exkurze do ostravské pobočky Francouzské aliance. Této exkurze se zúčastnili někteří studenti francouzštiny vyššího gymnázia. Pan ředitel Thomas Dougin nás seznámil s nynějším děním ve Francii. Nejvíce poukazoval na manifestace, které tam právě probíhají.

Dalším probíraným tématem byla historie Francie, zaměřená na nové administrativní členění, vzniklé po Velké francouzské revoluci. Následně jsme zhlédli snímek „Couleur de peau: Miel“. Zde cituji recenzi na film od Filipa Pesničáka (septima): J’ai aimé ce film. C’était intéressant. J’ai été désolé pour le garçon sa mère l’a abandonné. Je pense que c’est bien d’adopter des enfants. Mais il est important d’accepter l’enfant tel qu´il est et l’aimer. Au début, il semblait que sa mère ne l’aime pas, mais le contraire a été vrai. J’ai vraiment aimé le changement des scènes. Le chat a été incroyable. J’apprécie le sujet de film.

Kdybych to měla shrnout, exkurze byla velmi zajímavá. Nejvíce mě zaujal projev rodilého mluvčího, který se s námi po celou dobu pokoušel konverzovat. Vždy jsem mu nerozuměla, ale využíval našeho spolužáka z oktávy Dominika Nagye, který tlumočil, a tím nám pomohl danou problematiku pochopit. Film byl také zajímavý – o adopci korejských válečných sirotků v belgické rodině. Každopádně bych moc ráda na pobočku Francouzské aliance v Ostravě v rámci exkurze opět zavítala.

Vendula Schmidová, septima