Naše dobrodružství s vodíkovými auty a jejich stavbou při závodě H2GP

Dne 14. května jsme se vydali na nezapomenutelný závod H2GP (RC auta na vodíkový pohon)! Cílem je porovnávání sil nejenom v umění ovládat modely aut na vodíkový pohon, ale také ve znalostech jejich konstrukce.

Náš tým ve složení Ondřej Širůček, Adam Tesař, Ondřej Thiel a Matyáš Zbožek se několik měsíců scházel ve svém volném čase a věnoval se přípravě na tyto čtyřhodinové závody, kde vítězem je tým, který projede nejvíce kol a dojede v nerozpadlém stavu.

Jsme hrdí, že jsme se dokázali vyrovnat týmům, které se tomuto sportu věnují už mnoho let a mají své dlouholeté finančně zajištěné sponzory. V našem případě to byla automobilka Hyundai a SRPDŠ naší školy.

V napínavém souboji jsme skončili těsně pod čarou, doslova chybělo jen pár kol, abychom postoupili do dalšího kola, odkud se pak postupuje do mezinárodního kola. Byl to opravdu vyrovnaný boj, kde jsme museli vydat ze sebe maximum, a jsme rádi, že jsme zvládli takto náročnou výzvu.

Závod H2GP pro nás byl nezapomenutelným zážitkem, který nás ještě více motivuje k dalším výzvám a zlepšování. Už se těšíme na další rok a stovky hodin, které se budeme věnovat konstrukci modelů vodíkových aut.

 

Ondřej Thiel, 2. B