NÁBOJ JUNIOR – opět na scéně

Matematicko-fyzikální soutěž s názvem NÁBOJ JUNIOR je určena pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií. Po dvouleté pauze se opět tým naší školy v této soutěži objevil. Tentokrát ve složení Marta Čermáková (tercie), Michal Bravanský (tercie), Štěpán Postava (kvarta) a Zdeněk Řeháček (kvarta).

V pátek 25. listopadu se žáci našeho gymnázia společně se svým doprovodem vypravili do Ostravy, kde přímo na půdě Gymnázia Olgy Havlové bylo jedno ze soutěžních míst. Samotná soutěž začala v 10 hodin dopoledne. Organizátoři soutěže pro jednotlivé týmy připravili celkem 42 úloh, jejichž náročnost se postupně zvyšovala. Soutěžní atmosféru umocňovala tabule s průběžným pořadím jednotlivých týmů. Naši žáci byli skutečně namotivováni, pohybovali se v průběhu téměř celé soutěže na 3. – 5. místě. Nakonec se ziskem 24 bodů obsadili 4. příčku.

A jak celý den vnímali samotní žáci, si můžete nyní přečíst.

Píše se pátek 25. listopadu. Pomalu se všichni scházíme na autobusové zastávce a jsme připraveni se v plné parádě vydat na strastiplnou cestu za matematicko-fyzikální soutěží NÁBOJ. Po menší komplikaci se semaforem už všichni sedíme v autobuse.

Další zastávka Gymnázium Olgy Havlové! Ani se nenadějeme a už sedíme v učebně. Plní odhodlání a dobré nálady. Společně s ostatními si i náš tým vyslechne pár úvodních slov a organizačních pokynů a soutěž může začít! Všechny týmy pomalu dostávají obálku s první sadou úloh. Otevíráme ji a dáváme se do řešení! Dvě hodiny namáháme mozky jako ještě nikdy. Snažíme se vytěžit maximum z toho, co nás ve škole naučili, a už je tu konec. Celí v napětí se přemístíme do tělocvičny, kde čekáme na vyhlášení výsledků. Zanedlouho se dozvídáme informaci, že v konkurenci 42 týmů jsme se umístili na krásném 4. místě! Věříme, že i v příštích letech si naše gymnázium povede přinejmenším aspoň stejně dobře jako letos!

Zdeněk Řeháček a Mgr. Jana Michalská