Moravský ledovec

V neděli 23. února se s námi naši rodiče na týden rozloučili. Vydali jsme se totiž na cestu na Praděd, kde jsme měli strávit lyžařský kurz. Autobus nás vyvezl až na Ovčárnu, kde naši silní chlapci naložili lyže, batohy a tašky na rolbu, která vše odvezla na Kurzovní chatu. Tam na nás čekalo ubytování.

Počasí vyšlo nádherné, pravé pradědské, sněhu spousty. Rozdělili jsme se do tří družstev a jezdili na dvou krásných sjezdovkách. Na kratší z nich se dobře trénovalo začátečníkům a z té delší byl navíc úžasný výhled na Petrovy kameny. Mimo svahů jsme si vyzkoušeli běžecké trasy a vyšel čas i na výšlap na Praděd.

Přestože jsme byli unaveni z lyží, snowboardu i běžek, každý večer jsme si zorganizovali program. Bavili jsme se při Městečku Palermu, Živém pexese, Detektoru lži nebo Teleshopingu. A poslední večer jsme se s Kurzovní rozloučili diskotékou a hrou Just Dance.

Chtěla bych mockrát poděkovat jménem celé naší třídy našim učitelům:  Barboře Šeděnkové, Tomáši Bergerovi a Janu Balášovi za to, že se nám věnovali a pomohli se zlepšit v lyžování, běžkování i jízdě na snowboardu. Díky moc, bylo to super!

studenti sekundy