Matikářka, tělocvikářka, jogínka a členka Styxu v jedné osobě

Pandemie koronaviru. Troufám si říci, že se jedná o momentálně nejdiskutovanější téma na světě. Dnešní doba je velmi náročná, obzvláště pro rodiče, kteří řeší například každodenní problém, co uvařit svým ratolestem k obědu. Naopak my studenti se snažíme vymyslet, jak se nenápadně dostat ven za kamarády. Do toho je poslední měsíc počasí velmi nevlídné, takže se nám chce pořád jen spát. Přesto se musíme pilně učit a připravovat na všechny předměty.

No jo, online výuka je super, ale jak si vynahradíme dvě hodiny tělocviku týdně? A kdy si máme od toho celodenního sezení u počítače odpočinout? Naštěstí na našem gymnáziu vyučuje také Markéta Ondrušová, která v době prezenční výuky vedla jako zájmovou činnost hodiny jógy společně se svou kolegyní Petrou Klepáčkovou. Tyto lekce musely být bohužel v době pandemie dočasně pozastaveny, což mrzelo mnohé z nás. Nejenže jsme v podstatě přerušili kontakt s účastníky těchto lekcí, s našimi kamarády, ale také jsme si doma s cvičením jógy nevěděli rady.

Nedávno ale paní profesorka přišla s velmi zajímavým nápadem, že by mohla vést lekce jógy a stejně tak posilovací lekce na svém YouTube kanále. Nápad je to skvělý, lidi to zajímá a baví. Za tři týdny zhlédlo „1. posilovací lekci s Márč” přes dvě stě studentů, což je více než polovina kapacity této školy. Podobně si vedou i ostatní videa, která vycházejí pravidelně každé úterý a čtvrtek v 17:30. Alespoň dvakrát týdně si s čistým svědomím můžeme pustit YouTube a dát si pořádně do těla!

https://youtube.com/channel/UCEjezf3brK4JZixo-B2qA4A

Tímto bych paní profesorce chtěla poděkovat nejen za sebe, ale také za všechny sportovce a jogíny. Děkujeme za Vaši snahu udržet nás, žáky bíloveckého gymnázia, v pohybu.

Tereza Fešárková, 2.