Matematické a fyzikální zápolení

V listopadu se žáci vyššího gymnázia zúčastnili hned dvou týmových soutěží, a to v oblasti matematiky a fyziky.

V pátek 16. listopadu se na Gymnáziu Ostrava-Zábřeh konal Fyzikální náboj. Jedná se o mezinárodní fyzikální soutěž týmů, která probíhá hned na několika soutěžních místech. V letošním roce se do soutěže zapojilo více než dvě stě týmů z pěti zemí ve dvou kategoriích.

V kategorii SENIOR naše gymnázium reprezentovali Michaela Svatošová (3. A), Max Dresler (3. A), Jakub Michna (3. B), Tomáš Křižák (4. A) a Michal Manďák (4. A). V tomto složení tým obsadil v mezinárodním žebříčku 6. místo. Zisk 20 bodů jim pak zajistil v rámci České republiky pomyslné stříbro.

V úterý 27. listopadu se konala Internetová matematická olympiáda. Tentokrát žáci nemuseli nikam cestovat a pouze si na chvíli „odskočili“ z výuky. V počítačové učebně se sešli Marta Čermáková (1. A), Daniel Czinege (2. A), Štěpán Postava (2. A), Max Dresler (3. A), Ondřej Jozek (3. A), Michaela Svatošová (3. A) a Jakub Michna (3. B).

Pro týmy bylo připraveno celkem 10 úloh. Úkolem soutěžících bylo vyřešit jich co nejvíce a správná řešení odeslat. Na to vše měli přesně 2 hodiny.

Zápal nikomu nechyběl. S dostatečným předstihem bylo sepsáno řešení celkem pěti úloh. Ještě 5 minut před koncem se ale stále dokončovala řešení dalších příkladů a nakonec došlo i na souboj s časem. Doslova v posledních vteřinách se zasílaly zbylé vyřešené úlohy. Na výsledné umístění si ale budeme muset ještě chvíli počkat. Držme našemu týmu palce.

Mgr. Jana Doleželová