Lyžařský kurz prvních ročníků

V sobotu dne 14. 1. 2017 žáci tříd 1. A a 1. B v téměř plném počtu nasedli do autobusů a vydali se směr Jeseníky.

Tradičně se jelo lyžovat na Šerák. Ubytování poskytla krásná chata Jiřího ležící ve 1330 metrech.  Jedinou vadou na kráse tohoto místa se ukázala doprava zavazadel nahoru. Z Ramzové se totiž zavazadla převážela lanovkou do mezistanice Černava a dále menší ,,dvojsedačkou“ k nejvýše položené stanici – areálu Šerák. Z té si pak každý student sám batožinu nesl pár set metrů k chatě.

Všichni se ovšem s úkolem dostat se nahoru poprali statečně, a tak se již v sobotu odpoledne mohlo jít na svah. Studenti byli rozděleni do čtyř skupin dle svých lyžařských či snowboarďáckých schopností. Vedení družstev a výuku měli na starost naši kantoři pan Baláš, paní Šlachtová, paní Šeděnková a instruktor Tomáš Berger, stejně jako dozor nad námi, a to po celou dobu kurzu, za což děkujeme.

Každý den ráno jsme šli na svah, pak jsme se vraceli na oběd do chaty a odpoledne šli znovu lyžovat. Večer byl vždy provázen společným programem, který jsme si připravovali sami. Aby nebylo jedinou náplní jen sjezdování, podnikali jsme i výlety do okolí, nejhezčím byl výšlap na Keprník (1423 m n. m.), odkud jsme pozorovali západ slunce.

Týden uběhl jako voda a čekal nás návrat domů.  Myslím, že to byl nejen po sportovní stránce zajímavý týden a dobrá zkušenost, ale hlavně velké scelení kolektivu prváků, což je možná největším přínosem těchto akcí.