Krajská soutěž v řešení sudoku v Havířově

V úterý 14. 11. jsme se zúčastnili tradiční krajské soutěže v řešení sudoku pro SŠ. Vyjeli jsme již časně zrána, abychom stíhali registraci na půdě Gymnázia Komenského Havířov, která začínala poněkud brzo. K naší spokojenosti na nás čekal uvítací výbor, který nás dovedl až do velké jídelny.

V jídelně se soutěžilo v kategorii tříčlenných družstev. Ta luštila štafetovým způsobem tři různá sudoku. Za naše gymnázium se zúčastnil Jiří Nábělek, Kristýna Janovská a Nela Pavlištíková, kteří pro nás vybojovali velice pěkný a uspokojivý výsledek, kterým bylo šesté místo z jednadvaceti zúčastněných družstev.

Paralelně probíhala soutěž jednotlivců. Na ty čekaly tři křížovky (Kakuro, Ken-ken, Killer sudoku). Té se zúčastnil Jakub Planka z 3. B. Zpočátku jsem se cítil velmi dobře, jelikož jsem byl druhý nejrychlejší, ale bohužel došlo k nejasnosti pravidel u Kakuro, a tak mě diskvalifikovali (ne jediného). Doufám, že příští rok budou pravidla přesněji a jasněji vysvětlená –  tím se předejde podobným omylům a soutěž se zase o něco zkvalitní.

Myslím si, že za všechny mohu říci, že nás soutěž obohatila. Celý den jsme si velmi užili i přes zklamání z diskvalifikace a z toho, že jsme se stali prvním neohodnoceným týmem.

Jakub Planka, 3. B