Kočka v oreganu

Tento odvážný „kulinářský“ počin servírovali v ostravské Aréně, kam jsme se po letech covidového půstu 5. 12. 2022 opět vypravili. A že nás bylo! V 1. C se rýsuje docela silný divadelní fanklub podporovaný třídním, ve 3. B důvěřují své češtinářce, 4. B sbírá body – v květnu se budou hodit…

A na co že jsme je to pozvali?

Kočka v oreganu se stala hned po své londýnské premiéře v roce 2014 diváckým hitem a provázely ji i stejně nadšené recenze. Velkoměstští intelektuálové Emily a Oliver se přestěhují z Londýna do levnějšího domu na severu Anglie, aby měli blíž ke „skutečným lidem“. Ty ve hře zastupují jejich sousedé, manželé Alan a Dawn, kteří však namísto diskuzím o politice a umění dávají přednost fotbalu a popíjení piva. Chytrá konverzační komedie o střetu dvou kultur, která reflektuje i ty méně veselé aspekty naší doby. Za roli Emily byla Petra Kocmanová nominovaná na Cenu Thálie 2019 v kategorii činohra.                                                       
Zdroj: https://divadloarena.cz/repertoar/kocka-v-oreganu/

V první půli jsme se smáli, až jsme se za břicha popadali (aspoň tedy já).  Ten obraz prostě musíte vidět! Jenže ve druhé půlce nám trochu ztuhl úsměv na tváři. Není to vůbec jednoduché propojit komické s vážným. Autorovi hry Torbenu Bettsovi se to evidentně povedlo stejně jako ansámblu ostravské Komorní scény. Prostě byl to zážitek k nakousnutí.

Děkujeme.

Mgr. Pavlína Andreeová

Zdroj fotek: https://divadloarena.cz/repertoar/kocka-v-oreganu/