Jak jsme vyhráli lístky na hokej

Začalo to tím, že nám naše třídní, paní učitelka Pokludová, řekla o soutěži pro základní školy. Hrálo se o lístky na hokejové mistrovství světa na utkání mezi Francií a Německem.

Úkol zněl jasně – buď namalovat maskoty letošního domácího šampionátu, a to Boba a Bobka, králíky z klobouku, v hokejových dresech, nebo vytvořit jejich metrové sochy.

Vsadili jsme na jistotu a vyrobili plakát i sochy. Náš profesionální třídní malíř Pavel na papír načrtl předlohu. O vybarvení se postaraly Eli, Verča, Sabča a Martin L. Abychom splnili zadání, musela se na plakátě objevit také hesla: „Fandíme hokeji a Srdce do hry!“

Ale co by to byl za hokej, kdyby Bob a Bobek neměli brusle! Nože nabrousili Kristián s Vojtou a Matějem D. Amča Š. a Agi králíky doplnily prvotřídními hokejkami. Emča G. měla báječný nápad, že sochy uháčkujeme z bílé příze my holky. A vyplatilo se! Právě ona a Kačka nás celou dobu řídily a vedly k cíli. Háčkovaly jsme těla, uši, hlavy, nohy a ruce plus bambule na ocásky. Z modré vlny jsme vyrobily dresy, na které jsme potom zezadu tavnou pistolí přilepily čísla hráčů a jména Bob a Bobek. Vepředu se vyjímalo logo Mistroství světa 2024 v ledním hokeji. Na maskotech jsem se podílela já, Markét, Zaynab, Emča G., Kačka, Stela, Johy, Jolanka a Róza.

Nesmím zapomenout na super podstavec pro králíky, co vypadal jako ledová plocha.
Ten vyrobily Amča M., Markét a Terka. Bobek dostal do packy ještě vlajku, to aby měl vedle Bobka aspoň nějaký respekt. Tuto poslední ozdobu dodali Martin V., Adam, Viktor a Matěj D.

Všechno jsme dodělávali na poslední chvíli. Paní učitelka s námi ve škole trpělivě zůstala až do večera, abychom stihli výrobky dokončit a poslat v termínu. Musela dokonce volat panu řediteli, aby posunul dobu kódování školy. Nevíme, jestli pan ředitel toho večera něco ulovil nebo jestli náš telefonát jeho případný úlovek vyplašil, ale… STIHLI JSME TO! Domů jsme dorazili až v deset večer.

Jsem ráda za všechny, kteří přiložili ruku k dílu, ale i za dobré nápady a velké odhodlání pomáhat. Nejvíc ale děkuji naší třídní paní Pokludové za její výdrž a povzbuzování.

V soutěži jsme vyhráli první místo a máme 32 lístků na zápas, který se bude konat 21. května v Ostravě. Hurá!

Ema Děrgelová, sekunda