Holky z GMK se šutrů neštítí aneb Krajské kolo Geologické olympiády

V pondělí 3. dubna se v historické budově Slezského muzea v Opavě uskutečnilo krajské kolo Geologické olympiády, letos poprvé s účastí žáků GMK.

Cesta tam byla dlouhá a trnitá, horliví zájemci o geologii museli nejprve projít kolem školním a posléze vybojovat přední umístění v kole okresním. Tak se zadařilo Anně Markové ze 7. A, Eleonoře Bambasové z 9. A a Karolíně Bambasové ze 3. B.

Veřejným krajským kolem tak vyvrcholila celoroční snaha a práce. V Opavě se sešli ti nejlepší z nejlepších, jež se museli popasovat s náročným znalostním testem a prokázat praktické schopnosti při poznávačce minerálů, hornin a zkamenělin.

Dlouho očekávané vyhlášení pak přineslo další radosti. V kategorii žáků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií obsadila Eleonora Bambasová krásné 2. místo a v kategorii středních škol vybojovala pomyslné stříbro také Karolína Bambasová.

Všechna děvčata byla ještě v závěru obdarována hodnotnými dary, publikací Příroda Slezska a pravým diamantem o hmotnosti 0,01 karátu.

Mgr. Tomáš Fryč