Fyzikální olympiáda (kat. E, F) a Astronomická olympiáda

Dne 3. 4. 2019 proběhlo v Novém Jičíně krajské kolo Fyzikální olympiády kategorie E a F. Naše škola zde měla hned tři šampiony, kteří se snažili stát úspěšnými řešiteli a umístit se v žebříčku na nejvyšším místě. Jednalo se o tři studenty – Vojtu Jozka, Jakuba Feilhauera a Matěje Daňu. Jejich snaha byla znamenitá, úspěšným řešitelem se ale stal pouze Vojta a získal hned 5. místo. Všem účastníkům gratulujeme.

Astronomická olympiáda je další z mnoha soutěží, na kterou se mohou studenti zaměřit. Nutno dodat, že se jedná o velice náročnou akci. A i v tomto odvětví bylo naše gymnázium velice úspěšné. V nejvyšší kategorii (AB) krajského kola jsme měli studenty dva – Michaelu Svatošovou a Marka Tataláka. Zatímco Marek získal 13. místo, Míša se v žebříčku objevila ještě o tři místa výše a udržela se tedy na 10. pozici.

V druhé nejvyšší kategorii (CD) jsme měli studenty rovněž dva. Jednalo se o Michala Bravanského a Daniela Czinegeho. Tito šampióni bojovali opět s nelehkými úlohami; jejich úsilí se ale vyplatilo. Michal skončil na 5. místě a je úspěšný řešitel, Daniel potom na 12. pozici. Jedná se o vynikající výsledky.

A nakonec opět tercie, tentokrát v AO kategorie (EF). Zde jsme měli studentů několik – Jakub Feilhauer, Matěj Daňa, Lucie Gorná, Klára Jurášková, Vojtěch Jozek, Ondřej Širůček a Antonín Vodný. Tito studenti bojovali s nelehkými úlohami následovně. Ondra Širůček – 20. místo, Vojta Jozek – 22. místo, Tonda Vodný – 24. místo, Kuba Feilhauer – 27. místo.

Všem účastníkům gratulujeme a přejeme hodně štěstí a znalostí v dalším ročníku.

Mgr. Pavel Novák