Dominik Nagy se setkal se zpěvačkou ZAZ

Absolvent našeho gymnázia Dominik Nagy se stal od 17. do 20. července součástí externího týmu  největšího českého multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Konkrétně se zhostil práce  kronikáře diskuzního fóra Meltingpotu, které od roku 2016 probíhá v rámci tohoto festivalu.

Fórum Meltingpot nabízí více jak desítku diskuzních scén s originálním prostorem pro předávání a  sdílení názorů, myšlenek, dialogů a zajímavých inovací významných inspirativních osobností ze  společenského a přírodovědného světa, popř. kultury.

Dominikova práce spočívala v získávání nadčasových vzkazů, podpisů a fotografií více jak 50 celebrit do kroniky Meltingpotu. Oslovenými celebritami byli např. pastor a spisovatel Mark Gungor; filozof a  spisovatel Alain de Benoist; hudebník, skladatel, malíř a sochař Devakant; novinář a bývalý zpravodaj CNN Jim Clancy; vesmírný architekt a expert v oblasti letů člověka do vesmíru Ondřej Doule; šéfkuchař, influencer a porotce MasterChef Česko Přemek Forejt; obhájkyně lidských práv pro  romskou menšinu, západní Balkán a východní Evropu Lydia Gall; herečka a vizuální umělkyně Ester Geislerová; houslista a zakladatel Kronos Quartet David Harrington; podnikatel, spisovatel a  expert na digitální média Andrew Keen; tanečnice, skladatelka a interpretka manter, 20 let vokalistka Madonny Donna de Lory; ekonom, spisovatel a intelektuální vůdce John Perkins; léčitel a vůdce amazonského národa Sápara, ochránce práv přírody Manari Ushigua; atd.

V průběhu festivalu Dominik uplatnil své znamenité multijazykové dovednosti, na nichž se velkou měrou podíleli vyučující cizích jazyků v předchozích letech jeho studia na našem gymnáziu, za což jim patří velké poděkování.

Jako zástupce týmu Meltingpot a pedagog Gymnázia Mikuláše Koperníka děkuji Dominikovi za nadstandartní a velmi profesionální spolupráci. Přeji mu hodně studijních i osobních úspěchů při studiu oboru francouzská a italská filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Moc mne těší, že právě fórum Meltingpot splnilo Dominikovi jako francouzštináři tělem i duší, životní setkání s francouzskou zpěvačkou ZAZ, jejíž hlas se vyznačuje jazzovou a šansoniérskou smyslností.

Mgr. Martina Lubojacká, Dis. – staff coordinator of Meltingpot, Colours of Ostrava

https://www.meltingpotforum.com/cs

https://www.colours.cz/?lang=cs-CZ