Anglické divadlo

Dne 24. 3. k nám zavítalo anglické divadlo. Dopředu jsme si vybrali k zhlédnutí představení The missing articles (v překladu Chybějící členy).
Hned na začátku nám herci sdělili, že neuvidíme jen tak obyčejné představení, ale že se i něco naučíme. Nebo spíš odnaučíme? Cílem představení totiž bylo upozornit nás na časté chyby, kterých se jako Češi dopouštíme, abychom se jich mohli do budoucna vyvarovat.
Vystoupení se skládalo z několika krátkých scének, ve kterých byly skryty gramatické chyby, a naším úkolem bylo chyby odhalit a opravit je.
Divadlo se nám líbilo, ale vesměs panovalo zklamání, že jsme se nic moc nového nenaučili a že probíraná gramatika nedosahovala naší úrovně. Ale aspoň jsme si mohli vychutnat poslech krásné angličtiny obou herců.
Přesto každého studenta potěší jakékoli zpestření běžných vyučovacích hodin, a tak se už těšíme, až k nám znovu anglické divadlo přijede.

Veronika Kokořová

 

V pátek 24. března jsme se sešli v aule gymnázia, abychom zhlédli divadelní představení v anglickém jazyce. Během hodiny jsme byli seznámeni se slavnými díly anglické literatury z různých období dějin. Díky zajímavým, poutavým a vtipným ukázkám (např. Boewulf či Na Větrné hůrce) si jistě každý student zapamatoval alespoň ta nejdůležitější díla. Představení se mi velmi líbilo a ráda uvítám i další hry v podání tohoto divadelního souboru.

Kristýna Fekarová