Anglické divadlo

Jako se vracejí dobří holubi, také anglické divadlo se po roce vrátilo do Bílovce. Studenti tak v úterý 23.10. 2018 vyrazili do kulturního domu v Bílovci, aby zhlédli představení Peter Black 3 hrané celé v angličtině herci z Divadelního centra ve Zlíně. Získali tak zajímavou příležitost dostat se do kontaktu s cizím jazykem.

Že nás čeká jedinečný zážitek, bylo jasné od prvního momentu. Když se v sále setmělo, prostor jeviště rázem ožil a objevila se na něm perfekcionistická majitelka knihkupectví, podnikavý motorkář, malíř ovládající více jazyků, včelař či notář s lidským přístupem a vzbuzující sympatie diváků. Všechny tyto promyšlené postavy přitom ztvárnila jen trojice umělců. Představení se postupně dotklo aktuálních témat dnešního světa a se správnou dávkou humoru na ně upozornilo. Závěr podněcující k práci na veřejném blahu byl pak ryze inspirující.

Herci nás během krátké chvíle přesvědčili, že děj není to nejdůležitější. Hra vzbudila mnoho silných dojmů a dala hodně podnětů k přemýšlení. Sál jsme opouštěli s radostí, odpočatí a s chutí do dalšího studia cizích jazyků.

Albert Desconocido, 2C