Adoptuj budku

V rámci Mezinárodního dne ptactva připravilo Gymnázium Mikuláše Koperníka další aktivitu pro širokou veřejnost. Tentokráte zaměřenou na podporu drobných pěvců. V rámci tohoto mini projektu si mohou účastníci sestavit vlastní ptačí budku. Celkem bude k dispozici 50 stavebnic pro 3 druhy zpěvných ptáků – sýkoru modřinku, sýkoru koňadru a lejska. Akce bude probíhat od 14:00 do 17:30 hodin a je určena pro širokou veřejnost bez omezení věku. Nejraději však uvítáme žáky 1. stupně základní školy a jejich rodiče.

Sestavování budek bude probíhat v učebně biologie v přízemí gymnázia. Účastníci akce by si s sebou měli přinést pouze vlastní ruční nářadí – kladívko střední velikosti a šikovné ruce, u nejmenších účastníků je vhodná přítomnost zdatného pomocníka. Stavebnice jsou velice jednoduché a zvládne je úplný laik. Sestavené budky si pak účastníci po vyplnění krátkého dotazníku mohou odnést s sebou domů.

Nedílnou součástí projektu pak bude sběr informací o obsazenosti jednotlivých budek za rok 2019 a následné vytvoření mapy druhové hustoty drobných pěvců na území města.

V rámci akce budete moci zhlédnout malou interaktivní výstavu zaměřenou na myslivost.

Abyste měli jistotu, že na Vás zbude budka, můžete si tuto rezervovat na adrese pmrva@gmk.cz. Rezervace budou přijímány do dne konání akce, tj. do 31. 3. 2019, nebo do vyčerpání zásob.

Projekt “Adoptuj budku” zaštiťuje ZO ČSOP Nový Jičín, Záchranná stanice a Dům přírody Poodří v Bartošovicích a senátor PČR Petr Orel.

Mgr. Pavel Mrva, ředitel školy a autor projektu

NEW NEW NEW_budka