9. A na Velkém Javorníku

Na datum 2. 2. byl naplánován projektový den s tématem Den pro zdraví. A tak jsme my, 9. A s panem učitelem Hruškou v čele a s panem učitelem Novákem v závěsu, vyrazili pokořit Velký Javorník.
Na místo jsme se dopravili vlakem, abychom spatřili krajinu pokrytou půlmetrovou vrstvou sněhu. Trasa byla naplánována po žluté značce, abychom poté přešli na modrou, a vzhledem k tomu, že sníh byl čerstvý, cestička vyšlapaná doopravdy nebyla. Třída se tak postupem času rozdělila do dvou skupin. První z nich složená z fyzicky zdatnějších jedinců brodících se vpřed, druhá plahočící se šnečím tempem po již vyšlapaném. A ačkoliv bylo tempo druhého seskupení zoufale pomalé, vrcholu ve výšce 918 m n. m. se nakonec podařilo dosáhnout.
Jak byla cesta nahoru úmorná, o to zábavnější však byla cesta dolů, která se díky sněhu stala skvěle sjízdnou – ať už s dětskou lopatou, nebo bez ní.
Suma sumárum – troufám si tvrdit, že výlet se vydařil. Minimálně za sebe můžu se zcela čistým svědomím říci, že na další výlet podobného rázu půjdu s chutí. A jsem si jistá, že nejsem jediná.

Johana Andreeová, 9. A

9. A na Velkém Javorníku zmenšený