Sportovní kurz ve Španělsku

V sobotu 21. 5. 2016 se třetí ročníky sešly na zastávce za školou, aby se vydaly na cestu do Españi. Cestou jsme posbírali naše milé animátory Beátu a Přemka a taky pana inženýra Láďu a mohli jsme vyrazit do ciziny. Ať byl autobus sebekrásnější a vybavenější, 25 hodin vsedě nás všechny dostalo, a tak jsme se ještě pár dní mohli pyšnit baňatými kotníky. Ubytovali jsme se v krásném kempu jen pár metrů od moře, a když nám po dni volna nohy splaskly, mohli jsme vesele začít s prvními hrami.

Na začátku jsme byli rozdělení do 6 týmů, Modří, Červení, Zelení, Žlutí, Černí a Bílí, a právě v těchto týmech se konala většina soutěží po celý sportovní týden. Týmy proti sobě zápasily v různých míčových hrách jako rugby, přemýšlecích disciplínách, dokonce si mohly zkusit i menší verzi Pevnosti Boyard. Kromě soutěžních aktivit jsme pořádali turnaje ve fotbale, volejbale a vodním pólu, chodili k moři a opalovali se u bazénu. Památkoví a nakupující milovníci byli potěšeni prohlídkou Barcelony, kterou jsme poznávali pod taktovkou p. prof. Pikové.  Viděli jsme chrám Sagrada Família, park Güell a jiné Gaudího památky, konec dne jsme si užili na La Rambla, námi důvěrně pojmenovaném„Václaváku“ Barcelony.

Poslední den proběhlo vyhlášení všech soutěží, výherci dostali sladkou odměnu a začalo smutné loučení s mořem a balení do kufrů. Nasedli jsme do autobusu, zatlačili slzičku a vydali se zpátky domů. Myslím, že kromě krásného opálení nám kurz mohl dát nová přátelství, cestovní zážitek a pro některé možná i lepší pohled na sport.

Karolína Vojkůvková, 3. A