Škola OnLine

K čemu slouží aplikace Škola OnLine?

Aplikace Škola OnLine je školský informační systém a je určena žákům základních, středních a vyšších odborných škol a jejich zákonným zástupcům. Umožňuje jim zdarma jednoduchý, bezpečný a rychlý přístup k informacím o docházce, prospěchu a dalších aktivitách ve škole.

header-logo

Hlavní funkce aplikace Škola OnLine:

 • – průběžná kontrola dílčích známek a celkového hodnocení dítěte včetně chování
 • – dozor nad docházkou a absencí dítěte ve výuce
 • – informace o rozvrhu a suplování
 • – přehled probraného učiva
 • – možnost elektronicky omlouvat absenci dítěte
 • – elektronická komunikace mezi žákem/zákonným zástupcem a učitelem
 • – přístup k elektronickým materiálům a možnost jejich stahování
 • – a mnoho dalšího
 • Kroky nutné k založení přístupu do aplikace Škola OnLine:

Pro získání přístupu do aplikace Škola OnLine je nejprve nutné se zaregistrovat. K registraci můžete využít následující postup:

 1. V internetovém prohlížeči přistupte na adresu http://portal.skolaonline.cz. Následně vpravo nahoře v sekci Přihlášení klikněte na odkaz Registrace žáků a rodičů.
 2. Pečlivě si přečtěte podmínky užívání aplikace Škola OnLine a v případě Vašeho souhlasu klikněte v dolní části stránky na tlačítko Souhlasím.
 3. Na nově zobrazené stránce budete vyzváni k zadání jména a příjmení osoby, pro kterou byl školou vygenerován PIN (viz Údaje pro registraci), dále uvedete PIN a opíšete kontrolní řetězec. PIN obdrží žáci dne 5. září 2017 v rámci třídnických hodin.
 4. Po správném zadání registračních údajů stiskněte tlačítko Ověření PINu. Pokud jste všechny údaje vyplnili správně, zobrazí se další stránka s registračními údaji. V případě, že bylo ověření dané osoby neúspěšné, např. došlo k překlepu, celou akci zopakujte. Jestliže neproběhlo potvrzení dané osoby ani poté, kontaktujte administrátora školy nebo náš hotline.
 5. Po úspěšném ověření si zvolte uživatelské jméno a heslo, se kterými se budete do aplikace Škola OnLine přihlašovat. Pokud Vámi zvolené uživatelské jméno v aplikaci již existuje, budete vyzváni k výběru jiného. Přihlašovací údaje je nutné si pečlivě zapamatovat, neboť je budete používat při každém dalším přihlašování do aplikace Škola OnLine.

Přihlášení do aplikace Škola OnLine:

Pokud jste se již zaregistrovali, můžete se přihlásit do aplikace Škola OnLine. Do svého webového prohlížeče zadejte URL adresu https://www.skolaonline.cz/. Vpravo nahoře v sekci Přihlášení zadejte Vaše uživatelské jméno a heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit. Otevře se aplikace Škola OnLine.
Pod odkazem https://aplikace.skolaonline.cz/dokumentace/KS/verejnost/ naleznete uživatelskou příručku, která Vám usnadní práci s aplikací Škola OnLine a představí všechny její výhody a využití.