Šerák 2018

“Jeďte na lyžák,” říkali. “Stmelí to kolektiv,” říkali. “Budete na to vzpomínat do konce života,” říkali.

Je třeba podotknout jednu věc. Všichni měli pravdu, na tento týden plný skvělých zážitků budeme vzpomínat ještě dlouho!

Na lyžařský kurz jsme vyrazili 13. 1. s vyhlídkami šestidenního sjíždění svahů, rozdělení do tří družstev podle našich schopností a družstva snowboardistů. Dostat zavazadla až na samotný Šerák nebylo nic jednoduchého, nakonec se však v závěji nic neztratilo a vše mohlo úspěšně začít.

Jestli jsme čekali slunečnou horskou idylu, šeredně jsme se spletli. Šerák nám ukázal tu pravou horskou tvář plnou mlhy, mrazu a znecitlivělých zmrzlých prstů. Nás však nic nezastavilo a až na jedno dopoledne a jedno odpoledne jsme lyžovali pořád, tímto bychom chtěli poděkovat naším pedagogům – panu Balášovi, paní Šeděnkové, paní Šlachtové a panu Bergrovi, že po celou dobu výcviku s námi neztráceli naději a s úsměvem na tváři vyráželi s bandou puberťáků na svah.

Součástí kurzu byla i vycházka se sněžnicemi na Keprník. K tomu říci jen to, že zatímco někteří byli velice spokojeni, jiní se jim budou vyhýbat velkým obloukem do konce života.

V naší paměti však z drtivé většiny uvízlo jen to pozitivní – týden ve fajn kolektivu, během kterého jsme navázali nová přátelství a zdokonalili své schopnosti na svahu.

A i když už nás další lyžák nečeká, po takové zkušenosti se moc těšíme na další akci!

studenti 1. ročníků