Náboj 2019

V pátek 22. března se v Opavě konala mezinárodní matematická soutěž Náboj. Naše gymnázium postavilo hned dva týmy do kategorie JUNIOR a jeden ostřílený tým SENIORů.

Soutěž, původem z Bratislavy, je určena pětičlenným týmům složených z řad žáků středních škol. V limitu dvou hodin se družstva napříč Evropou snaží vyřešit co nejvíce připravených příkladů, u kterých ovšem nejde jen o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí, ale vyžadují jistou dávku invence a důvtipu.

Za dobré konstelace hvězd a ideální vzdušné vlhkosti týmy ve složení Tomáš Křižák, Michaela Svatošová, Max Dresler, Ondřej Jozek a Jakub Michna (SENIOR) a Daniel Czinege, Štěpán Postava, Marta Čermáková, Michal Bravanský a Mikuláš Kneifl (JUNIOR) vybojovaly třetí místa v obou zmíněných kategoriích. Stejně tak Matyáš Khýr, Filip Šlosárek, Tomáš Fešar, Marek Šikula a Jakub Španger skončili v první třetině zúčastněných.

„Matematika je má celoživotní vášeň a zažívám s ní spousty pěkných chvil, ale tyhle dvě hodiny byly zkrátka výjimečné,” dodává Tomáš Křižák, „lituji jedině, že se již další rok nebudu moci zúčastnit – tedy pokud odmaturuji (směje se).”

Max Dresler, septima