Maturitní ples 2017

Každoročně v tomto termínu probíhá maturitní ples Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci.

Letos jsme ho chtěli trochu změnit, hlavně úvodní část. A moc se to povedlo. Sál si žáci vyzdobili velice vkusně, ba i vtipně, když si studentskou hymnu napsali na balkón jako součást výzdoby, a tak nebylo pochyb, že ji všichni odzpívají.

Ples začal slavnostním nástupem třídních učitelů – Sylvy Roháčkové a Martiny Lubojacké v doprovodu členek klimkovického pěveckého sboru v majestátních kostýmech. Poté již následoval příchod jednotlivých žáků obou tříd po červeném koberci k vlastnímu šerpování a následné seřazení všech na pódiu, kde zazpívali studentskou hymnu. Celý slavnostní ples zahájil ředitel školy Vít Schindler. Ve svém projevu mimochodem připomněl, že do maturity zbývá 39 dní, což vyvolalo značný údiv našich budoucích maturantů.

Po této slavnostní ceremonii následoval valčík s kantory a rodiči. Tečkou za slavnostním úvodem bylo vystoupení tanečně-akrobatické skupiny Styx se skladbou Královna.

Pak již ples plynul ve svém duchu a rytmu, během večera vystoupili ještě chlapci s poutavou kreací Labutího jezera a také dynamický Styx.

Atmosféra celého plesu byla velmi příjemná a myslím, že na něj budeme dlouho vzpomínat jako na něco výjimečného a jedinečného.

Všem maturantů patří velké poděkování, jak tento ples zodpovědně a s noblesou zvládli.

Mgr. Sylva Roháčková