Cena vévody z Edinburgu – začínáme!

Mezinárodní cena vévody z Edinburgu je zajímavý program pro mladé lidi od 14 let věku. Podporuje je v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Ve světě je již více než 8 milionům úspěšných absolventů napříč 140 zeměmi světa. Od tohoto školního roku s programem začínáme i u nás.

Ve čtvrtek 19. října jsme proto na GMK přivítali pana Ivo Helebranta z 1st International School of Ostrava, který spolu se třemi svými účastníky programu vše prezentoval našim studentům. Každý se tak mohl dozvědět, že k úspěšnému splnění programu je potřeba určit si a následně splnit celkem čtyři výzvy či cíle. Těch je potřeba dosáhnout ve sportu, rozvoji talentu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici, to vše ve třech úrovních – od tzv. bronzové (6 měsíců trvání) až po zlatou (18 měsíců).

Kdo vytrvá, získá prestižní, celosvětově uznávaný zlatý, stříbrný nebo bronzový certifikát, který je předáván na slavnostní ceremonii jedním z patronů programu. Mezi patrony patří známé české osobnosti, jmenujme například cestovatele Dana Přibáně, moderátora Marka Ebena nebo rybáře Jakuba Vágnera.

Více informací se můžete dozvědět na www.dofe.cz nebo u Ivany Šlachtové či Martina Šrubaře, kteří zájemcům o účast v programu sdělí vše potřebné.

Mgr. Martin Šrubař