Beseda o Kanadě s Hankou Bernardovou

V pátek 19. 10. k nám přijela Hanka Bernardová a povídala nám o Kanadě. A hned na začátku jsme se jí představili tím, že nám dala kolovat orlí pero. Potom nám řekla, abychom si zavřeli oči, a Hanka zazvonila na tibetskou mísu. No a potom nám ukazovala fotky, konkrétně z Britské Kolumbie a velkého města Vancouver. Řekla nám, že do Kanady by se vešlo 126 Českých republik a je tam nádherná příroda. A Hanka umí hezky fotit. Ukázala nám pralesy, farmy, vodopád, který teče rovnou na pláž, divoká zvířata a spoustu dalšího. Bylo to moc hezké a chtěla bych, aby k nám zase někdy Hanka přijela.

Zuzana Žaloudková

Dne 19.října za námi (a pár studenty ze 3. B) přijela do hodiny českého jazyka Hanka Bernardová. Přijela nám vyprávět o svém pobytu v Kanadě. Na začátku zazněla tibetská miska, při jejímž zvuku jsme měli zavřít oči a soustředit se na danou chvíli, dokud miska nedozní. Poté mezi námi nechala kolovat vzácné orlí pero. Každý, kdo pero držel v ruce, se představil a pak poslal pero dál. Představili se všichni a teď nastala chvíle, kdy nám Hanka začala ukazovat fotky ze svého zajímavého výletu. Navštívila provincii Britské Kolumbie. Byla v deštných pralesích s obrovskými stromy starými i 2000 – 3000 let. Poznala techniku plavení dřeva po moři do jiných států. Pomáhala na menších domácích farmách a statcích výměnou za jídlo, místo na spaní a levně takto cestovala po celou dovolenou. Fotky Skalistých hor, zatopených silnic i různých zvířat se Hance velice povedly. Celé Hančino vyprávění se mi velice líbilo.

Petra Bzonková

V pátek 19. října jsme měli besedu o Kanadě. Hned na začátku se mi zalíbilo orlí pero. Bylo velké, krásné a taky vzácné. Líbila se mi i tibetská miska, měla krásný uklidňující zvuk. Velmi mě překvapilo, jak zajímavými způsoby se dá cestovat. Nikdy mě nenapadlo, že bych mohla nocovat na farmě nebo u někoho doma výměnou za to, že mu budu pomáhat s prací. Potom jsme si povídali o rozloze Kanady, o počtu obyvatel a o Britské Kolumbii. Ale asi nejvíc mě fascinovala příroda. Je úžasné, jak jsou tam všude vidět hory. A ty pralesy jsou plné energie i na fotkách. Tak vysoké stromy jsem ještě neviděla, však jsou také jedny z největších na světě –  a ty cestičky jsou moc zajímavé. I jezera jsou tam tak čistá a rozlehlá a s těmi horami v pozadí ještě hezčí. Dokonce tam byla i zaplavená cesta. Nejzajímavější byla podle mě ta „lednice“ na knihy, je vidět, že lidé si knih váží a chtějí se s nimi podělit s ostatními. Beseda byla úžasná a rozhodně bych se po ní chtěla někdy do Kanady podívat.

Nela Harvey