ANGLIE JINAK

V termínu 1. – 7. 11. 2015 vycestovala 45členná skupina našich studentů do země bájného krále Artuše, aby spatřili nejen repliku jeho kulatého stolu umístěnou v Great Hall bývalého hlavního města Winchester, ale i majestátní loď anglického námořnictva kotvící v přístavu Portsmouth.

Ale od začátku. Trajektem přes Dover jsme se dostali do Londýna, kde jsme strávili celý den. Ten nás přivítal – jak se patří na město na Temži v listopadu – mlhou.

Přesto jsme viděli většinu jeho památek: St. Paul´s Cathedral, The Globe, Tower s královskými korunovačními klenoty, Tower Bridge – technický skvost 19. století – a dívali se skrz skleněnou podlahu na pulsující dopravní tepny Londýna. Navštívili jsme Houses of Parliament s Big Benem, gotickou Westminster Abbey, Trafalgar Square s jeho jedinečnou atmosférou a The National Gallery. Taky nás čekala jízda na London Eye a 4D promítání. Máme spoustu zážitků, které se ani popsat nedají. Pro některé studenty to byla první možnost oslovit rodilého Angličana a získat informaci.

Z osmimilionového velkoměsta jsme se dostali také k panensky skvostným bílým útesům Seven Sisters. Vítr a déšť umocnily romantiku tohoto místa.

Vraťme se však ke „školnímu“ cíli našeho týdenního pobytu, kterým byla výuka angličtiny v Brightonu.
Tím se naše návštěva Anglie lišila od všech předchozích. Měli jsme i srovnání, protože jsme byli zařazeni do studijních skupin se studenty jiných škol.

Obstáli jsme na výbornou a měli z toho hřejivý pocit, že roky studia angličtiny můžeme s přehledem zúročit.
Brighton je také známé lázeňské letovisko, kterému dominuje do moře vybíhající Brighton´s Pier a blízko něho se nachází obrovské mořské akvárium. Život mořských živočichů nás úplně dostal; klid a podmanivá hudba po všech těch rušných dnech.

Ještě rozloučení s hostitelskou rodinou a vydáváme se za zpáteční cestu naším nepřehlédnutelným červeným neoplánem. Znovu přes English Channel do Francie, kde studenti na vlastní oči spatřili obraz Mony Lisy a rozzářenou Eiffelovu věž.

To jsou jen střípky pestré mozaiky našeho jazykově vzdělávacího pobytu, výzvy č. 56 EU.
Nejlépe na vlastní oči vidět, vlastní uši slyšet, prostě zažít.

Účastníci týdenního pobytu, studenti od kvinty po maturanty

Obrázek pro web