Úvod Aktuality Ještě jedno ohlédnutí za Oskarem…

Ještě jedno ohlédnutí za Oskarem…

Divadlo jsem nikdy nemusela, ale tohle mě zaujalo. Svou jednoduchostí, ale také tím, jak perfektně herci ztvárnili Oskarův příběh.

Jednoduchost byla v tom, že celý příběh odehrály pouze dvě osoby: Oskar a ona růžová paní. Oskar byl desetiletý kluk, nebyl obyčejný, a tím nemyslím zrovna to, že měl leukémii. Na svůj věk byl velmi moudrý a myslím, že by se od něj spousta dospělých lidí z dnešního světa mohla učit. Růžová paní byla už starší žena, která pracovala s dětmi v nemocnici, ve které se nacházel i Oskar. Působila velmi mile a herci krásně ukázali, že tím, jak se Oskarovi neustále snažila dávat naději, vlastně nacházela naději i sama pro sebe.

Celý příběh zahráli oba herci velmi pravdivě. Když už Oskar umíral, čas se zrychloval a myslím, že tím chtěli poukázat na to, jak málo času zbývá, když někdo, koho milujete, odchází. Příběh končí Oskarovou smrtí a růžová paní děkuje, že díky němu byla lepším člověkem. Na tomto konci se mé oči i oči některých mých spolužáků zaplnily slzami, takže věřím, že účel představení byl splněn. Myslím, že všichni pochopili, že kdo je tu dnes, už zde nemusí být zítra.

A  já děkuji, že jsem si takhle mohla otevřít oči.

Julie Rimmlová, 1. B (upraveno)

Ve středu 13. 12. jsme se s oběma prvními ročníky zúčastnili divadelního představení Oskar a růžová paní belgického dramatika Érica-Emmanuela Schmitta. V hlavních rolích vystoupili Robin Ferro a Zdena Przebindová. Představení uvedla alternativní scéna Divadla loutek v Ostravě.